Z nápadu sa stala skutočnosť! Vinárska spoločnosť Villa Vino Rača s numerologičkou a veštkyňou Zanou vytvorili prvý zoznam vín podľa znamení horoskopu. Tak, ako podľa určitých pravidiel fungujú vzťahy u ľudí, ovplyvňujú totiž podľa Zany hviezdy a planéty aj to, ako ktorá odroda vína sadne konkrétnemu človeku!

Ján Krampl a Zana Saluber pri vzorkovej predajni Villa Vino Rača na Námestí A. Hlinku.

Ján Krampl a Zana Saluber pri vzorkovej predajni Villa Vino Rača na Námestí A. Hlinku.

Pri vytváraní unikátneho prehľadu vín podľa znamení sa Zana spojila s Villa Vino Rača, myšlienka nadchla aj generálneho riaditeľa Jána Krampla: „Prekvapilo ma, že takýto zoznam odporúčaných vín od numerológa ešte nevznikol. O to viac ma teší, že sme sa na ňom mohli podieľať,“ povedal pre spravodaj Račan.

Zana všetky vzorky ochutnávala a zbierala odborné podklady. Ku každému znameniu priradila niekoľko odrôd – zvyčajne bielu a červenú, ale našli sa aj výnimky: „Hviezdy a planéty sú ohraničené na hodinu, dokonca aj na minútu! Preto aj niektoré znamenia nemajú biele a červené, ale napríklad ružové a červené vínko,“ vysvetlila. Dve odrody vyberala preto, že každé znamenie sa prelína cez 2 mesiace – napríklad barani sú podľa nej iní v marci a iní v apríli.

V zozname sa nachádzajú najtypickejšie a najrozšírenejšie odrody v ponuke slovenských vinárstiev a vinoték, ako veltlín, frankovka, tramín či rizling.

Autorské práva vyhradené. Ďalšiu publikovanie a zverejnenie materiálu: Vína podľa znamení horoskopu je možné iba s predchádzajúcim písomným súhlasom vydavateľa a majiteľa autorských práv. Kontakt: racanpostagmail.com

vina podla horoskopu zverokruhu Zana Villa

Vína podľa zverokruhu. Po prvý raz sa o nich dočítate v spravodaji Račan.

Zana Saluber (45)

Zana Saluber: Z jej krvi

Zana Saluber: Z jej krvi

Veštecký dar má v rodine, zdedila ho po praprastarej mame. Naplno sa u nej prejavil po vážnom úraze, keď ako jedenásťročná prekonala klinickú smrť.

Po tomto zážitku ju rodinný známy vzal do Starého Hrozenkova do „učenia“ k bosorke Agáte.

Postupne sa osamostatnila a dnes táto temperamentná Levičanka patrí k najznámejším slovenským vešticiam a liečiteľkám. Pri veštení si pomáha kartami, numerológiou i astrológiou.

Od roku 2008 úzko spolupracuje s najväčším slovenským vydavateľstvom Ringier Axel Springer.

Okrem tvorby horoskopov a publicistiky v magazínoch a denníkoch je už aj autorkou dvoch kníh – v roku 2014 jej najskôr vyšla knižka Horoskopy 2015 a publikácia

Z jej krvi s autobiografickými prvkami mala premiéru v máji 2015.

Viac info: www.vestkynazana.sk

Villa Vino Rača

Názov vznikol po zmene právnej formy z poľnohospodárskeho podielnického družstva na akciovú spoločnosť (2004), bol inšpirovaný pôvodným označením Rače z roku 1322 Villa de Récse. Hospodári na výmere asi 225 ha.

Pri výrobe využíva technológiu riadeného kvasenia, ako prvý producent u nás zaviedla preberací stôl, kde sa hrozno v prípade potreby zbavuje narušených bobúľ v záujme najvyššej kvality vín. Dodržiavanie technologických postupov prináša vyvážené vína – majú čistú výraznú vôňu i sviežu a lahodnú chuť. Villa Vino Rača získala v roku 2010 ako prvá z vinárstiev ocenenie Značka kvalitu Ministerstva pôdohospodárstva SR.

V portfóliu má aj prémiovú historickú značku Chateu Palugyay založenú 1863. Tento rok s ňou získala veľkú zlatú resp. zlatú medailu na prestížnych súťažiach Sélections mondiales des Vins Canada 2015, Mondial du Rosé Paris, Concours Mondial Bruxelles, Grands Concours du monde Strasbourg či Vino Ljubljana.

Viac info: www.villavinoraca.sk

Šéf vinárskeho podniku Ján Krampl a všetica Zana Saluber sa postarali o vznik prvého zoznamu vín podľa znamení zverokruhu.

Šéf vinárskeho podniku Ján Krampl a všetica Zana Saluber sa postarali o vznik prvého zoznamu vín podľa znamení zverokruhu.

Ja, foto: Račan