(Pôvodný článok je aktualizovaný v závere) Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy pripravuje opravu povrchu kruhového objazdu vo Vajnoroch. Opravu bude firma vybraná magistrátom realizovať v termíne od piatka 21. augusta od 20:00 do pondelka 24. augusta do 6:00 h.

Vajnory-ooprava-4Zároveň s touto informáciou zverejnili aj plánik organizácie dopravy počas tejto rekonštrukcie, keďže tradične vysoko zaťažená kruhová križovatka medzi ulicami Rybničná – Pri Starom letisku – Roľnícka bude minimálne počas týchto štyroch dní kompletne odstavená!

Príchod ku križovatke bude uzatvorený už na nadjazde pri obchodnom dome NAY, resp. zo smeru od Rače v polovici Rybničnej (značka slepá ulica) a takisto od Východného pri novom nákupnom stredisku Vajnoria – cesta Pri Starom letisku bude označená ako slepá ulica.

Hlavná obchádzka povedie cez vajnorskú komunikáciu Pri mlyne, na ktorú sa dostanete z výpadovky smerujúcej na Ivanku a Bernolákovo. Potom pokračuje poza Vajnorské jazerá a železničné priecestie až do obce Vajnory, cez ktoré sa napojíte na Rybničnú ulicu.

Takisto však možno na príchod do Rače či na Východné využiť aj druhý hlavný ťah po račianskej ulici a vyhnúť sa opravovanému úseku úplne.

Obchádzky a zmeny v doprave sa dotknú aj pravidelných liniek DPB 53, 54, 56 a 65.

Križovatka je už prejazdná

Podľa informácií vodičov bola oprava ukončená skôr, ako zhotoviteľ aj zadávateľ plánovali pôvodne. Prvé autá tak už po vynovenom povrchu prechádzali v nedeľu večer.

Organizácia dopravy v úseku počas opravy:

Vajnory-ooprava-1 Vajnory-ooprava-2

Ako budú premávať linky 53, 54, 56 a 65:

Ako budú premávať linky 53, 54, 56 a 65 počas opravy. Zdroj: DPB

Ako budú premávať linky 53, 54, 56 a 65 počas opravy. Zdroj: DPB

Kompletný oznam tu: Dopravné obmedzenia v súvislosti s Opravou povrchu vozovky kruhového objazdu Vajnory

Zdroj: MÚ Vajnory