Booom treeesk fljeeezg štrjeeeks! Áno áno drahí veriaci!!!

Borci z FK Rača majú za sebou druhé stretnutie III. delostreleckej ligy západ a v druhom zápase po sebe bodovali na plno! Znie to priam neuveriteľne, ale aj z ihriska Levíc sme si odniesli tri body, neinkasovali sme a rozdrvili sme súpera na prach výsledkom 1:0!

Domáce Levice (modro žltý dres) ostali na prach :-)

Poďme teda ale pekne od začiatku. Zraz mala naša 25 členná výprava na štadióne FK Rača. Po pár poldecákoch konečne dorazil autobus. No, autobus jak autobus. Toto o trochu väčšie osobné auto, pre 12 ľudí nespĺňalo moc atribúty autobusu ale budiš. Tak sme išli 12ti autobusom a ostatní autami. Toto menšie organizačné zlyhanie pocítia predstavitelia balkánskej finančnej skupiny na tabuli v sekcii pokuty.

V stiesnených podmienkach sme sa teda dodrbali po hodine a pól do Levíc. Boli sme tam presne iba asi 4 hodiny pred zápasom. Aj toto organizačné fiasko sa ocitne na tabuli. Takisto v sekcii pokuty.

Hneď po príchode do tohto malebného mestečka nás vrelo privítal domáci funkcionár. Tento milý človiečik, ktorý videl teplý obed a sex naposledy pred 20timi rokmi v televízii nás krásnymi, hrejivými slovami poslal do svičky z priestorov spoločenskej miestnosti a unúval sa nám otvoriť šatňu. Neviem ako mohlo našich borcov napadnúť, že sa pôjdu schovať do tepla. Veď vonku boli až 2 stupne a fúkal jemný prízemný tajfún a vôbec nepršalo. Málo

Nahecovaní Račania bol po tomto privítaní nahecovaní ešte o trochu viac. Dokonca aj ihrisko sa podobalo na ihrisko a jeden z asistentov hlavného rozhodcu bola žena. Hodnotili by sme ju na stupnici hrateľnosti 5/10. Po 6tich dvojitých možno až 8/10.

Tribúny boli opäť, ako to býva pri zápasoch FK Rača, naplnené do posledného miesta a diváci sa už nevedeli dočkať okulahodiaceho futbalu. Po úvodnom hvizde sa teda začalo hrať, napätie sa dalo doslova krájať.

Mysleli sme si, že pokriky ako vy vy.ebaní paštekári a podobne odišli s Mečiarovou vládou, ale nebolo tomu tak. Navyše tieto pokriky znejú veľmi smiešne, kedže v našom mandžafte sa nachádza presne 4 a pól paštikára a dokonca jeden Španiel z Trafa:(

Vďaka silnému vetru lietali po ihrisku nielen pejoratívy, ale aj stromy, plechy, žeriavy a podviživené roztlieskavačky. Najväcší závar pred oboma bránkami hrozil pri takzvaných ,,päťkách,, kedy sa lopta po odkope okamžite vracala s tajfúnom na bránku. Náš moment ale prišiel niekedy v 45. minúte.

Po zranení Hóbehta Ďuhiča sa dostal v 43. minúte na ihrisko kondične indisponovaný Hurka. V 45. minúte sa dostal k lopte po strele Usaina Vavríka a zaznamenal strelou pod ľadom jediný gól stretnutia. O 15 minút neskôr ukázal na lavičku mlynček a pobral sa na lavičku dojesť nedojedenú horálku. Na jeho miesto nastúpil debutant Mário Štefánek, ktorý v rámci udržovania dobrej partie a zdravej agresivity chodí s Hrošíkovou sestrou :-(

V druhom polčase sa neskôr neudialo nič dramatické, hru väčšinou ovládal vietor, dalo by sa povedať, že fúkalo ako v Trafe na záchodoch

Zápas sa teda skončil víťazstvom FK Rača v pomere 1:0!

V ďalšom zápase je však na programe derby o Bratislavu! Privítame totiž na domácom ihrisku Juniorov zo Slovana Bratislava! Pre tých, ktorí si nestihnú zakúpiť lístky cez Tykokotportal.sk, bude tento zápas vysielaný na všetkých športových kanáloch po celom svete. :-(

Zostava FK: Harag- Rojko, Sochanič, Ďuriš, D. Ščibrány- Vavrík, A. Ščibrány, Alberto, Kusý, Hečko- Ďurič

Striedali: Kalina, Štefánek, Hencz

P.S. Kto chce, aby klesli ceny lístkov na FK Rača, volte v druhom kole Aďa Kisku. Kto nechce aby zlacneli lístky a chce voliť niekoho iného, nech ide voliť radšej až v treťom kole