Hurkov blog FK Rača - Slovan B

Hurkov blog FK Rača – Slovan B

Drahí veriaci. Neviem ako to mám povedať. 75 000 ľudí sa tislo na pseudoštadióne FK Rača. Prečo tak veľa? Prečo do krista tak veľa? Okrem prezidentských kampaní, scientokokotlogických obvinení a toho, že telekokotkom ti dá kredit na celý rok aj bez toho, aby si chodil do Apollonu (gay podnik, Blava, každý víkend), bol dnes v Blave veľký deň. Áno, presne v tej Blave, ktorá má cez víkend 350 000 obyvateľov a cez týždeň 1 750 000 obyvateľov. Dnes sa totiž v strunkovej lige odohralo veľké derby.

FK Rača proti ŠK Slovan prípravka juniori. Áno. Je to síce veľká symbolika, keďže dnes sa hrá aj El Clasico. Lenže, drahí veriaci, čo je to El Clasico, oproti El Blavako. Čo? Osrané hovno? Hruška v dopitej fľaške, ktorú nikto nechce zjesť? Čo? Nenachádzam slová.

Určité náznaky brejkov hrozili cez nášho Usaina Vavríka (22). V uřcitých momentoch bol rýchlejší ako ejakulácia u 16 ročného panica.

Určité náznaky brejkov hrozili cez nášho Usaina Vavríka (22). V uřcitých momentoch bol rýchlejší ako ejakulácia u 16 ročného panica.

Toľko emócií, koľko v sebe spájal tento duel, v sebe nespája snáď ani vzťah Nely Pociskovej, ktorú zabudol prebehnúť kožný lekár a nechal ju na kamere aj s jej 173927616 bradavicami na krku, s už 3 roky neoholeným hercom, ktorého nespoznávajú ani v kebabe v Dolnom Štáli?

No proste terno drahí veriaci. Nedeľný obed sa odkladal o hodinu a 12 poldecákov neskôr. Proste neúprosné derby na hranici života a Trafa. 10:30 sa to všetko začalo.

Slovanistická omladina sa do našich chlapcov zakusla ako panic do prvej frajerky. Prvý polčas vyzeral tak, že Račianski žrebci sa nemôžu dotknúť lopty. Boli sme zatlačení doslova až na pumpu OMV za štadiónom, až k regálu s bagetami.

Všetky drobné Euromince (meníne SeMenu, ale nie cenu), ktoré boli vyzbierané počas sezóny odovzdal Hrošík hosťujúcemu Hlohovskému, ktorý sa na predzápasovom vážení vošiel do kategórie Hurka aka Heavyweight. Chlap bez brucha, je ako šálka bez ucha, pozn. redakcie.

Prvý polčas mali naši chlapci takzvaný kondičný tréning. Bez lopty samozrejme. Určité náznaky brejkov hrozili cez nášho Usaina Vavríka. V uřcitých momentoch bol rýchlejší ako ejakulácia u 16 ročného panica. Nič to nemení na tom, že aj napriek prevahe hostí sa skončil prvý polčas plichtou 0:0. Zaujímavosťou bolo, že v základnej zostave Račianskych alkoholikov sa objavil náš Španielsky legionár Alberto Carasco Picores Dolce Gabbana Feo, ktorý však brigáduje v Trafe a na rozcvičke mu odišiel na hosťovanie krajčírsky sval. Jeho miesto zaujal Róbert Alex Ďurič (Alex je umelecké SeMeno).

Ten sa nachádzal od začiatku v značnom laktáte.

Druhý polčas sa Slovanistická omladina, hrajúca štýlom 2-0-8, pustila do smrtiacej ofenzívy, pričom zabúdala na zanné vrátka. Tie v prvom rade využíval Usain Vavrík, avšak ani z týchto kenvelo šancí nezapršalo. Panici zo Slovanu mali niekoľko šancí, trafili niekoľkokrát konštrukciu brány, avšak gól nedali. Naopak, v záverečných minútach mohli skórovať Račianski princovia, ktorým však v zakončení sekundoval Petr Ukvapil.

Stretnutie sa skončilo teda bezgólovou remízou.

Šancí bolo neúrekom, ako dôchodcov voliacich Róberta Hranola, ako kritiky na Sisu Sklowskú, ako detí Borisa Kollára. No jednoducho nespočetne. Pre nás, obyčajných Račianskych jalcov, je táto plichta ako víťazstvo.

Každopádne máme z 3 zápasov 7 bodov a 0 inkasovaných gólov. V dnešnej ťažkej dobe, nám túto štatistiku iste závidí aj Manchester United na čele s Waynom Rooneym a jeho nastrelenou čečinou.

Zostava FK: Harag- Hencz, Sochanič, Ďuriš, D. Ščibrány- Vavrík, Kusý, A. Ščibrány, Ďurič (83. Kalina) Hečko- Kadera

Ďalší zápas cestujeme do Neue Stadt am Wach. Charakteristické je ich malé ihrisko, s rozmermi 190m x 100m aka Flughafen Wien.

To sa nedá to takto robiť :-(

75 000 ľudí sa tislo na pseudoštadióne FK Rača. Prečo tak veľa? Prečo do krista tak veľa?

75 000 ľudí sa tislo na pseudoštadióne FK Rača. Prečo tak veľa? Prečo do krista tak veľa?

Foto: Tommy Pinhead