Ďalší zápas za nami drahí veriaci. Nebol to však hociaký zápas, ale zápas proti MFK Skalica, ašpirantovi na postup do druhej medziplanetárnej ligy, ktorý okupuje druhé miesto našej III. delostreleckej ligy.

Ako celosvetová futbalová verejnosť vie, mužstvo záhorákov vedie bývalý tréner Artmedie Fettržalka, Zlatých Ohambiec a ŠK Slovana CP-čkárslava, Štefan ,,Sauna” Horný. Jeho obľúbenou krajinou je Fínsko, do varu sa dostáva pri 100 stupňoch celzia a šiltovku hádže na ihrisko aj keď žiadny z jeho zverencov nestrelí hattrick.

Malá ukážka: :((

Stretnutie sa odohralo klasicky o 10:30, ešte klasickejšie v nedeľu. Pre alkoholika a milovníka nočného života, navyše ešte keď je futbalista, je tento čas extrémne nevhodný. Každý si snáď doplní, že prečo. Očakávala sa návšteva kola, ako tomu už pri zápasoch FK Rača býva. Známy je aj záhorácky fanklub, ktorý sme s napätím čakali. Pre ich služby bol pripravený južný oblúk na tribúne (Südkurve). Celkovo sme zaznamenali, ako už klasicky, 50 000 divákov a priam dychvyrážajúcu atmosféru.

Tréningový týždeň v podaní račianskych hochštaplerov naznačoval početnú maródku. V kuloároch sa povráva, že viacero hráčov sa dostalo na maródku potom ako sa menil čas. Niektorí boli zmätení, že boli o hodinu kratšie na diskotéke, iní zase, že mohli absolvovať celú tréningovú jednotku za svetla. Tieto a aj ďalšie skutočnosti spôsobili to, že nás na tréningu nebolo klasicky 78, ale iba 12.

Štefan Mizera (na pokeci aj Steve Mizera) má boľavé kolienko. Spadol na schodoch. V Trafe. O piatej ráno.

Vlado Sochanič, prezývaný aj mäsiar, s obvodom stehna 145 cm, ktorého obľúbenými nohavicami je sukňa, bol chorý. V zápase v Novom Meste nad Váhom bol prinútený pobehnúť a dostal zápal pľúc.

Adam Ščibrány si pri svojej typickej rozcvičke, kľuky hlavou dolu na jednej ruke, zlomil kostičku paradoxne v druhej ruke, ktorou ošúpaval banán.

Martin Harag, ako už všetci dobre vieme, bol vyskartovaný.

Náš kapitán, Martin Ďuriš bol tiež chorý. Doktor mu povedal, že málo pije. Pi*u piješ, pi*u hráš, pozn. redakcie.

Španielsky legionár Alberto Daddy Yankee Paella Marbella Barcelona Carasco Picoflex stále maróduje s natiahnutým svalom. Doktor mu povedal, že pije až moc.

Oklieštenú zostavu, v ktorej sa objavil dokonca aj subtilný Hurka, čakal náročný zápas. Hurka sa objavil aj s kapitánskou páskou na bravčovej ručičke. V kuloároch sa povrávalo, že pásku dostal preto, lebo balkánska finančná skupina dúfala, že pod tlakom toľkých emócii konečne po zápase zavesí kopačky na klinec. Branko K. mal dokonca nachystané aj kvety. Aby sa emócie ešte zvýšili, cez polčasovú prestávku sa púšťalo všetkých 0 hitov Mariky Gombitovej. Aj napriek tomuto tlaku však Hurka pokračoval a pokračuje aj naďalej. Bohužiaľ

Prejdime však k samotnému dianiu na ihrisku. Ako sme všetci čakali, súper hral s vlastnou loptou a my sme zapustili prešovský betón pred vlastnou šestnástkou. Nášmu ultramegadolcegabbana defenzívnemu futbalu nahrával aj jeden podstatný fakt. Naše ,,ihrisko”. Áno áno, stále je to viac kravský výbeh ako lúka určená na parkovisko pre chudobný festival a nedajbože fussballplatz.

Držanie lopty bolo v prvom polčase percentuálne v prospech hostí. Presnejšie, v percentách, to bolo približne 180% ku 4%.

Aj napriek tomu sa však hostia do výraznejšej šance nedostali ba naopak, račianski betonári dokázali občas nebezpečne ohroziť bránu hostí, hlavne cez Erika Brejka. Prvý polčas sme úspešne ubránili a do šatní sme išli za stavu 0:0. Medzitým sa ešte zranil Dušan Ščibrány, ktorému sme ešte nenašli koleno a nahradil ho veľvyslanec pre Herbalife, Oliver ,,Hrošík” Hencz. Kým Dušan odchádzal z ihriska zranený, Hrošík zase prichádzal na ihrisko zranený a pridal sa tak k zvyšných ôsmym zraneným Račanom na ihrisku.

Počas polčasovej prestávky preniesli usporiadatelia našu betónovú stenu z jednej brány do druhej a mohlo sa začať.

Potom však prišiel blesk z čistého neba. Andrej Kiska. Potreba prdnúť si na začiatku štvorhodinového seminára OVB. V tomto prípade Usain Vavrík. Šľachovité chlapča z Dubnice, nakopol vrtulu, unikol po pravej vertikále a pretiahnutým centrom našiel Jana Kaderu, ktorý sa z takmer nemožného uhlu nemýlil. Brankár hostí tiež nakopol vrtulu. Robil vrtulu na hlave. Tréner hostí si zobral z lavičky druhú šiltovku. Hurka dostával za čiarou umelé dýchanie.

Potom však prišiel výrazný tlak hostí a hlavného rozhodcu Mojseja. Po dlhej lopte sa cez nášho stopéra, mladého Majka Štefánka, dostal útočník hostí, ktorý preloboval nášho brankára, Martina Hluchého. Patrilo by sa povedať, že Majov dres sme hladali asi 15 minút, 17 minút sme ho zošívali a ruky a nohy sme mu rozuzlovali asi 23 minút. Faul však rozhodca Mojsej neodpískal. Doteraz nikto nevie prečo, no neodpískal. FIFA asi zaregistrovala stúpajúcu formu našich račianskych alkoholikov a už druhý zápas v rade sme hrali v početnej nevýhode o pána rozhodcu. Fasa chalan povahovo, dobrý do partie.

Do konca stretnutia mali hostia ešte dve veľké príležitosti. Jednu na dva krát zlikvidoval náš čierny panter Hlucháč a druhú z čiary vykopávala naša karbobrúska Jakub Rojko.

Zápas sa teda skončil nerozhodne 1:1. Treba však račianske pílky pochváliť, pretože sa aj napriek oklieštenému kádru zomkli a uhrali s favoritom bod. Debut si zil Patricius Škultéty aka Modrý a na pravom bekovi sa predstavil netradične náš prozaik Fero Hečko. Ahoj moj.

Zostava FK: Hluchý – Hečko, Rojko, Štefánek, D. Ščibrány (Hencz) – Vavrík, Kusý, Kadera, Kalina, Škultéty – Ďurič

V ďalšom zápase sa opäť predstavíme doma a privítame Šúrovce. Klasicky 10:30 v nedeľu. Klasicky nebudeme môcť ísť von :-(