VÝCHODNÉ – Už niekoľko rokov je na Východnom (Mestská časť Bratislava-Rača) vystavený vplyvom počasia nádherný veterán. Stojí pri ceste, za plotom v spoločnosti ďalších hrdzavejúcich áut, tie však majú nepochybne rodný list s vyšším dátumom výroby.

Podľa fotografií zachovaných veteránov, ktoré sme našli na internete sa zdá, že by malo ísť o auto značky Renault MonaQuatre (viac o modele na Wikipedii), ktoré sa vo francúzskej automobilke vyrábalo v rokoch 1931-36. Pozemok s odparkovaným veteránom sa nachádza oproti autobusovej zastávke, na začiatku ulice Dopravná (viď foto v galérii).

Fotogaléria:

Nedávno sa na veteránovi objavila aj tabuľka s telefónnym číslom a oznamom, že ho majiteľ ponúka na predaj. Na internete sme našli informáciu, že zrekonštruovaný veterán tohto typu sa predáva aj za 13 000 eur (inzerát tu).

Ak môžete, zdieľajte tento príspevok na sociálnych sieťach, možno sa nájde niekto, kto sa venuje reštaurovaniu a záchrane veteránov a dopraje si ho na Vianoce, aby mu daroval dlhší život :-)