KRASŇANY – Lidl otvoril v Krasňanoch svoju už 122. predajňu na Slovensku. Súčasťou prvého dňa predaja bola podpora ZŠ Jána Amosa Komenského na Hubeného ulici a ZŠ Tbiliská sumou 0,50 € z každého nákupu nad 10 €. Celkom sa tak podarilo získať 841 eur.

Spoločnosť Lidl túto sumu navýšila a školám venuje po 3000 eur na nákup športových a vzdelávacích pomôcok. „Veľmi nás teší, že náš zámer prišlo podporiť také veľké množstvo zákazníkov. Veríme, že deti sa už onedlho budú tešiť z veľkého výberu moderných vzdelávacích a športových pomôcok,“ povedal hovorca Tomáš Bezák.

Slávnostné otvorenie predajne sa uskutočnilo za účasti starostu Petra Pilinského a zástupcov Lidl.

Zahrada2

Pre zákazníkov a ich ratolesti bol počas prvého dňa pripravený sprievodný program: trampolína, rozdávanie balónikov a rozprávkových CD, maľovanie na tvár, vystúpenie klauna a divadielko.

Predajňa Lidl na Peknej ceste o rozlohe viac ako 1000 m2 ponúka 47 parkovacích miest vrátane 4 státí pre matky s deťmi a 2 pre telesne postihnutých. Uplatnenie v nej nájde 20 zamestnancov.

Lidl je partnerom Račianskeho vinobrania, na podujatí Saguaro Run Fest sa zaviazal venovať jeden strom za každého účastníka.