Prvé zápasy o titul odohrali chlapci z KPH Rača v Šenkviciach.

Prvé zápasy o titul odohrali chlapci z KPH Rača v Šenkviciach.

Počas víkendu odštartovali v Šenkviciach prípravkári Klubu pozemného hokeja Rača prvé zápasy o slovenský titul. Napriek tomu, že sa viacero hráčov ospravedlnilo, predviedli veľmi dobrý výkon.

V prvom zápase proti C tímu Šenkvíc síce Račania prehrávali po rýchlom góle 1:0, ale po bojovnom výkone zaslúžene získali prvý bod v tomto ročníku.

Následne vymenili brankára, ktorý nastúpil od začiatku druhého zápasu. Žiaľ, táto zmena nepriniesla želané ovocie. Zakrátko museli doháňať 4 gólové manko. To sa im aj napriek obrovskej snahe, proti veľmi dobre hrajúcemu A tímu Šenkvíc, už zmazať nepodarilo. V druhom polčase strelili 2 góly a aspoň prikrášlili výsledok 2:7.

Na posledný zápas sme nastúpili s odhodlaním získať plný počet bodov, čo sa nám aj podarilo! Opäť však na začiatku inkasovali. To bol však štartovací motor pre skvelý výkon celého tímu. Z viacerých šancí sa dve podarilo aj zúžitkovať. Konečný výsledok bol 2:1 a družstvo tak splnilo svoj predzápasový cieľ.

Tento týždeň čaká chlapcov posledné jesenné kolo v Rači. Už v nedeľu 19. októbra privítajú ďalších súperov v boji o majstra Slovenska. KPH Rača začína o 10:00 zápasom proti obhajcovi titulu z minulého ročníka – Novej Dubnici. Príďte ich do areálu na Jurkovičovej ulici povzbudiť v boji o titul!

Text a foto: Michal Blazovský

Fotogaléria: