O premiérové Farmársky trhy v Rači bol zo strany predávajúcich aj kupujúcich veľký záujem. Dvadsiatka predajcov ponúkala čerstvú zeleninu, med, korenie a bylinky, pekárske výrobky, syry, mäsové výrobky, ale aj medovinu či vína, o ktoré sa postarali dvaja domáci producenti Dušan Žitný a Jozef Štibrány.

Záujem bol aj o tradičné domáce pekárske a cukrárske výrobky.

Záujem bol aj o tradičné domáce pekárske a cukrárske výrobky.

“Deň predtým sme boli v Petržalke, ale v Rači sme mali aj lepší obrat aj atmosféra bola domáckejšia,” prezradil nám jeden z predávajúcich.

Mnohí ľudia odchádzali s taškami plnými nákupov, ďalší sa na prvé trhy prišli pozrieť viacmenej zo zvedavosti či v rámci sobotnej prechádzky s deťmi.

Každého samozrejme zaujímali aj ceny – treba narovinu priznať, že domáca kvalita má svoju cenu a predajcovia veria svojej produkcii, takže určite nezvolili taktiku podliezania cien v supermarketoch.

Fľaša 0,75 l vína od Dušana Žitného sa predávala od 4 eur, polkilový pohár džemu za 5 eur, 3 litre domáceho jablčného muštu za 5,5 eura. Dvojlitrový pohár papričiek plnených kapustov ponúkali za 1,90 eura a jednu z vychytávok – gaštanový med litrový pohár za 14 eur a med v plástoch za 1 euro.

V ponuke bola aj divina od spoločnosti Lesy SR – diviačie mäso na guláš ponúkali za 9,30 eur/kg, srnčie stehno za 18 eur/kg, jelenie plece za 11,6 a stehno za 14,20 eur/kg.

“Odchádzame spokojní, niečo sme nakúpili. Celkovo je to dobrý nápad a spestrenie tak programu, ako aj ponuky pre milovníkov kvalitnej domácej gastronómie,” povedala nám návštevníčka Zuzana, ktorá sa prišla pozrieť na trhy s osemročnou dcérou aj manželom. Všimli sme si však, že na trhy neprichádzali len ľudia smerom od Rače, mnohí sa priviezli električkami aj z Bratislavy či prišli pešo zo susedných Krasňan.

Farmárske trhy budú na parkovisku pred Nemeckým kultúrnym domom od 8:00 do 14:00 h každú sobotu až do novembra. V každom prípade stojí za to prísť sa pozrieť a spestriť si jedálniček o produkty, za ktorými je láska k remeslu a poctivosť smerom k zákazníkovi!

Fotogaléria: