Už 12. apríla 2014 sa na parkovisku pred Nemeckým kultúrnym domom začína obľúbené a v Bratislave zatiaľ nezrealizované podujatie – Farmárske trhy.

V Rači sa budú predávať najkvalitnejšie, najvoňavejšie a najčerstvejšie výrobky od domáceho pečiva, cez mäsové a syrové výrobky až k ovociu priamo od ich výrobcov.Po Zvolene, Prievidzi, Žiline, Martine, Poprade a Liptovskom Mikuláši sa naša obec stane ďalším dejiskom Farmárskych trhov.

Farmárske trhy majú slúžiť ako predajné miesto pre poľnohospodárov, kde vďaka vylúčeniu sprostredkovateľa a  rôznych medzičlánkov nakupuje spotrebiteľ za dostupnejšie ceny a predajca ponúka za preňho výhodnejšiu cenu. Zaručíme, že všetky predávané výrobky sú pestované, chované, nakladané, údené, alebo inak pripravené priamo našimi výrobcami,“ vysvetlil Vladimír Novotný, ktorý je jedným z hlavných organizátorov trhov.

Farmárske trhy pred NKD budú konať každú sobotu od apríla do novembra v čase od 8.00 do 14.00. Podujatie sa realizuje pod záštitou Mestskej časti Bratislava – Rača.

Viac o trhoch v Rači aj tu: Organizátor Farmárskych trhov v Rači prezradil, čo bude v ponuke pri otvorení 12. apríla

Viac o farmárskych trhoch sa dočítate tu.