Po tom, čo v máji 2014 zaregistrovali Račania na území našej mestskej časti špeciálne upravené autá spoločnosti Google, sa výsledok ich práce objavil aj na internete. Aktualizované snímky Street View na Mapách Google tak vymazali “čiernu dieru”, ktorá ukazovala nezmonitorované územie Rače.

Autá Google v BA pripravené fotiť zverejnené na serveri dsl.sk. Foto: Martin Habdák.

Autá Google v BA pripravené fotiť zverejnené na serveri dsl.sk. Foto: Martin Habdák.

Keď pri predchádzajúcom fotografovaní zachytili časť Východného, Rača dlho v zobrazeniach chýbala. Príčinou mali byť technické problémy v závere poslednej kampane.

Päť automobilov Google pre fotenie panoramatických snímok zaregistrovali v máji v Bratislave. V utorok 27. mája vztýčili svoje stožiare s typickými modrými guľami s kamerami a zrejme opäť začínajú snímkovať Slovensko. Teraz už je dostupný aj výsledok ich práce.

„Pre používateľov Máp Google, rovnako ako pre majiteľov firiem a ostatných, ktorí službu využívajú, je dôležité, aby boli snímky v službe Street View aktuálne. Okrem verejne dostupných ciest by Google rád zachytil aj miesta záujmu na základe žiadostí miestnych inštitúcií, s využitím Street View batohu, tzv. Trekkera,” uviedla v roku 2014 spoločnosť v tlačovej správe.

„Keďže infraštruktúra sa neustále vyvíja, veríme, že vďaka aktualizácii Street View snímok umožníme používateľom a návštevníkom Slovenska ešte lepšiu orientáciu a poskytneme im inšpiráciu pri výletoch a dovolenkách,” povedal Jarda Bengl, produktový manažér Googlu.

Viac aj tu: Usmievajte sa, vynovené Google autá opäť v Bratislave! Nafotia už aj Raču?

Street View je služba na Mapách Google, ktorá je k dispozícii vo viac ako 55 krajinách sveta, vrátane Slovenska, kde bola spustená na jeseň roku 2012. Street View je dostupné aj v rámci služby Google Earth a tiež je súčasťou mobilnej aplikácie Mapy Google. Mapy Google poskytujú popis trasy v 198 krajinách, zahŕňajú cesty, ktorých kumulovaná dĺžka je viac ako 51 miliónov kilometrov.

Google Mapy nájdete tu, službu Street View spúšťate pretiahnutím žltého panáčika na miesto v mape.

Fotogaléria:

Google Street View: Alstrova

Google Street View: Alstrova

Google Street View: nemecký kultúrny dom

Google Street View: nemecký kultúrny dom

Google Street View: Detvianska

Google Street View: Detvianska

Google Street View - Mestská časť Rača

Google Street View – Mestská časť Rača

Foto: Google Street View, Martin Habdák, dsl.sk