Po vyradení favorizovaného tímu ŠTK 1914 Šamorín čaká tím FK Rača na svojho súpera v 4. kole slovenského futbalového pohára, ktorý nesie názov Slovnaft Cup. Pár faktov o súťaži vás presvedčí, že zverenci trénera Karola Marka naozaj dosiahli výsledok, ktorý sa stane súčasťou bohatej histórie nášho klub!

FK-Raca-Marko-Karol

Tréner Karol Marko (v strede) môže byť s výkonmi svojho tímu v Slovenskom pohári spokojný.

V poradí už 46. ročník Slovenského pohára prilákal 179 klubov, ktoré odohrajú spolu 180 zápasov. Generálnym reklamným partnerom zostáva aj v sezóne 2015/2015 spoločnosť Slovnaft.

Kým v predošlých ročníkoch mohli byť účastníkmi iba kluby troch najvyšších republikových súťaží a víťazi regionálnych pohárových súťaží, v novej sezóne sa mohli prihlásiť aj kluby z dvoch najvyšších súťaží štyroch regionálnych futbalových zväzov.

Pri nasadzovaní tímov na zápasy platí pravidlo, že právo hrať na domácom ihrisku má v nich klub z nižšej súťaže! Vďaka nemu sa viaceré kluby z regionálnych líg môžu tešiť na súťažný zápas s klubmi 1. ligy. Aj FK Rača by vďaka tomuto pravidlu mal hrať v 4. kole na domácej tráve!

Po 3. kole ostalo v hre o pohár 32 mužstiev. 4. kolo už má celoslovenskú podobu, to znamená pri žrebe nebude platiť územné rozdelenie Západ – Východ.

Stále platí, že právo hrať na domácom ihrisku majú kluby z nižších súťaží a rovnako tiež, že kluby Fortuna ligy budú nasadené. Žreb rozhodne o ich vzájomných súbojoch, ktoré sa uskutočnia 14.-15. októbra a 11.-12. novembra.

Obhajcom prvenstva sú futbalisti MFK Košice, ktorí v prvomájovom finále na trávniku v Myjave zdolali ŠK Slovan Bratislava 2:1.

Výsledky FK Rača

1. kolo:
ŠKP Inter Dúbravka – FK Rača 0:3 (0:3)
Góly: 6. Habai, 12. Kadera, 26. Čapla.

2. kolo:
ŠK Šenkvice – FK Rača 1:3 (0:1)
Góly: 77. Čambal – 24. Marko, 56. Vavrík, 90. Žifčák.

3. kolo:
FK Rača – ŠTK 1914 Šamorín 2:0 (0:0)
Góly: 58. vavrík, 84. Žifčák.