Futbalisti FK Rača odštartovali nový ročník 3. futbalovej ligy na trávniku tímu OŠK Slovenský Grob. Mužstvo prešlo počas letnej prestávky výraznou obmenou kádra.

Po reorganizácií súťaží sa zverenci trénera Karola Marka prakticky ocitli v rovnakej spoločnosti, ktorú predvlani po postupe do vyššej súťaže opustili. Spolu s tímom Dunajskej Lužnej, ktorý sa tiež nedostal do novovytvorenej II. ligy Západ, tak patria v spoločnosti bývalých účastníkov majstrovstiev regiónu (dnes 3. liga) k spolufavoritom.

Račania sa v Slovenskom Grobe ujali vedenia v 44. minúte vďaka zásahu Jána Kaderu, ale v druhom polčase domáci vyrovnali vďaka Andrejovi Cisárovi (69.).

Na súpiske hostí sa objavil aj navrátilec Michal Kozák (hral za ASK Marz, SC Mannsdorf, Rakúsko), nováčikom je Michal Habai (z SFM Senec) a do seniorského kádra sa prepracoval aj odchovanec Rače Mário Štefánek.

V ďalšom kole privíta FK Rača na domácom trávniku 10. augusta o 10:30 tím ŠK Báhoň.

Výsledok 1. kola:

OŠK Slovenský Grob – FK Rača 1:1 (0:1). Góly: 69. Cisár – 44. Kadera. Rozhodoval: Piatka. Divákov: 100.  Zostava FK Rača: Harag- A. Ščibrány, Ďuriš, Rojko, Hencz (14. Picores) – Štefánek, Kadera, M. Kozák, Habai, Sochanič – Vavrík (77. Žifčák).

Kompletný program FK Rača v 3. lige nájdete tu: Rozpis zápasov FK Rača v 3. lige: V úvode sezóny 2014/15 proti Sl. Grobu