Štyri stredo-pravé strany postavia v novembrových komunálnych voľbách spoločnú kandidátku na poslancov bratislavského zastupiteľstva. Dohodli sa na tom KDH, Most, NOVA a SaS.  Ide o základ koalície pre mestské zastupiteľstvo, ktorý je otvorený aj pre ďalšie stredo-pravé subjekty a nezávislé osobnosti.

Komunálne voľby 2014 Bratislava Rača

Komunálne voľby 2014

Cieľom partnerstva je ponúknuť Bratislavčanom kvalitný program a získať preň väčšinu v mestskom parlamente, píše sa v oficiálnom stanovisku. Pre dosiahnutie tohto cieľa pozýva stredo-pravá štvorica k spolupráci  ďalšie subjekty na vytvorenie spoločnej koalície.

Koalícia sa zatiaľ nevyjadrila, či bude podporovať v boji o post primátora Milana Kňažka. Jeho súperom bude súčasný primátor Milan Ftáčnik (nezávislý s podporou Smeru) a kandidatúru ohlásil aj Ivo Nesrovnal z SDKÚ.

Fakt, že strana SDKÚ-DS nominovala kandidáta na primátora Nesrovnala bez predchádzajúcej konzultácie so svojimi koaličnými partnermi vo voľbách do VÚC (KDH, SaS, Most, Strana zelených), je najpravdepodobnejším dôvodom rozpadu tejto koalície, ktorá spolu dosiahla na jeseň 2013 cenné víťazstvo v podobe zvolenia župana Pavla Freša.

SaS už dávnejšie oznámila, že Kňažka s vysokou pravdepodobnosťou nepodporí. Gábor Grendel z Novy upozornil, že aktuálna dohoda sa netýka kandidatúry na primátora. Most sa nebude vyjadrovať, kým sa neskončia rokovania. „Ide o základ koalície, ktorá je otvorená pre ďalšie stredopravé subjekty a nezávislé osobnosti,“ povedal Grendel pre portál sme.sk.

Komunálne voľby budú 15. novembra 2014. V Bratislave budeme voliť primátora a poslancov mestského zastupiteľstva. Voliči v Mestskej časti Bratislava-Rača rozhodnú aj o starostovi obce ako aj poslancoch miestneho zastupiteľstva.