Pri poslednej kampani stihli Google autá nasnímať Rendez, Rača sa však už medzi zábermi na mapách neobjavuje.

Pri poslednej kampani stihli Google autá nasnímať Rendez, Rača sa však už medzi zábermi na mapách neobjavuje.

V nasledujúcich dňoch opäť začnú po slovenských cestách jazdiť špeciálne Street View autá, ktoré budú aktualizovať snímky Street View na Mapách Google, ako aj fotografovať ďalšie významné lokality, ktoré ešte doteraz neboli nasnímané.

Autá Google v BA pripravené fotiť zverejnené na serveri dsl.sk. Foto: Martin Habdák.

Autá Google v BA pripravené fotiť zverejnené na serveri dsl.sk. Foto: Martin Habdák.

Pri poslednom fotografovaní nafotili časť Východného, ale Rača v zobrazeniach chýba. Príčinou mali byť technické problémy v závere poslednej kampane. Je možné, že chýbajúce územia nasnímajú v tejto novej začínajúcej sa fáze, keďže Street View autá navštívia desiatky slovenských miest a obcí od Bratislavy až po Humenné.

„Pre používateľov Máp Google, rovnako ako pre majiteľov firiem a ostatných, ktorí službu využívajú, je dôležité, aby boli snímky v službe Street View aktuálne. Okrem verejne dostupných ciest by Google rád zachytil aj miesta záujmu na základe žiadostí miestnych inštitúcií, s využitím Street View batohu, tzv. Trekkera,” píše spoločnosť v tlačovej správe.

„Keďže infraštruktúra sa neustále vyvíja, veríme, že vďaka aktualizácii Street View snímok umožníme používateľom a návštevníkom Slovenska ešte lepšiu orientáciu a poskytneme im inšpiráciu pri výletoch a dovolenkách,” hovorí Jarda Bengl, produktový manažér Googlu.

Street View je služba na Mapách Google, ktorá je k dispozícii vo viac ako 55 krajinách sveta, vrátane Slovenska, kde bola spustená na jeseň roku 2012. Street View je dostupné aj v rámci služby Google Earth a tiež je súčasťou mobilnej aplikácie Mapy Google. Mapy Google poskytujú popis trasy v 198 krajinách, zahŕňajú cesty, ktorých kumulovaná dĺžka je viac ako 51 miliónov kilometrov.

Päť automobilov Google pre fotenie panoramatických snímok zaregistrovali už minulý týždeň v Bratislave. V utorok 27. mája vztýčili svoje stožiare s typickými modrými guľami s kamerami a zrejme opäť začínajú snímkovať Slovensko.

Foto: Martin Habdák, dsl.sk