V Nemeckom kultúrnom dome v Rači sa včera večer konala slávnosť pri príležitosti udeľovania výročných ocenení Račianske srdce. Mestská časť ich odovzdáva svojim obyvateľom za hodnotný a pozoruhodný prínos v prospech obce. K viac ako 180 oceneným včera pribudli ďalší piati Račania.

Medzi novými držiteľmi je Ľudmila Kiselková, ktorá sa dlhé roky bezplatne venuje predcvičovaniu žien na Rendézi, potom hokejista Ján Lipiansky, ktorý je momentálne asistent hlavného trénera v HC Slovan, člen hasičského zboru Peter Khandl za dlhoročné bezpríspevkové darcovstvo krvi, Marián Šereda za dlhoročné vedenie stolnotenisového klubu ŠK Mostex Rača a posledným je Bartolomej Rusina za celoživotný prínos v oblasti vrcholovej atletiky.

Laureáti ocenenia Račianske srdce - zľava: Bartolomej Rusina, Marián Šereda, Ján Lipiansky, Ľudmila Kiselková a Peter Khandl.

Laureáti ocenenia Račianske srdce – zľava: Bartolomej Rusina, Marián Šereda, Ján Lipiansky, Ľudmila Kiselková a Peter Khandl.

„Som veľmi rád, že znova môžeme udeliť cenu Račianske srdce tým, ktorí sa v rôznych oblastiach významnou mierou podieľali na skvalitnení života v Rači. Tento rok máme väčšinu ocenených z prostredia športu, čo mňa osobne veľmi teší. Zároveň som rád, že v hľadisku vidím ocenených aj z minulých rokov, týmto im chcem vyjadriť úctu a vďaku, že prišli podporiť aj svojich nových kolegov,“ povedal starosta Rače Peter Pilinský.

Na slávnosti nechýbal kultúrny program v podaní tanečnej skupiny H&T Dance Group a speváka šlágrov Jozefa Benedika občerstvenie a ponuka kvalitných račianskych vín.

Históriu udeľovania ocenenia začala táto bratislavská mestská časť písať v roku 1999 a odvtedy ho s malými prestávkami odovzdáva dodnes. Doteraz získalo Račianske srdce 189 Račanov. Nominácie na ocenenie môžu obyvatelia Rače podávať tradične do konca roka. Ocenenie je spojené aj s finančnou odmenou.

Tú svoju vo výške 170 eur rozdal hokejista Ján Lipiansky hneď na mieste – časť venoval cvičiteľke Ľudmile Kiselkovej a jej zverenkniam z Východného, druhú časť Račianskemu spolku na revitalizáciu Obecnej záhrady v Rači!

Fotogaléria:

Mgr. Eva Miklánková
Hovorkyňa starostu MČ Rača
Eva.miklankova@raca.sk