V 26. kole 3. futbalovej ligy Západ sa Račania postarali o jedno z najväčších prekvapení. Po domácom výbuchu s Nemšovou (0:3) zdolali tím FC Petržalka 1898 rozdielom triedy!

Až do 60. minúty nič nenasvedčovalo tomu, že sa na petržalskom trávniku zrodí najpresvedčivejšie víťazstvo FK Rača v doterajšom priebehu sezóny 2013/14.

Mužstvo FC Petržalka trénuje bývalý úspešný kouč Rače Tomáš Medveď.

Hostia síce viedli od 35. minúty po vlastnom góle Milotu 1:0, ale záverečná tridsaťminútovka pripomínala ničivý orkán, ktorý v závere týždňa sužoval celé Slovensko.

V 60. minúte zvýšil na 2:0 Škultéty, v 73. minúte už bolo 3:0 po zásahu Rojka, ale ani to zverencom trénera Karola Marka nestačilo a v 90. minúte resp. v nadstavenom čase upravili na 5:0 Vavrík a Kadera!

Zápas mal o to prestížnejšiu príchuť, že Petržalku trénuje Tomáš Medveď, úspešný ligový strelec, internacionál a reprezentant Slovenska, ktorý pred dvoma rokmi trénoval aj Raču…

Račania sa víťazstvom dostali v tabuľke 4 kolá pred koncom na 13. priečku, ďalší víkend 25. mája hostia na domácom trávniku lídra celej súťaže ŠKF Sereď.

Výsledok 26. kola:
FC Petržalka 1898 – FK Rača 0:5 (0:1), góly: 35. Milota (vlastný), 60. Škultéty, 73. J. Rojko, 90. F. Vavrík, 90. Kadera. Rozhodoval: Trenčanský, 200 divákov