SPP zverejnil výsledky programu SPPoločne, ktorý pomôže ľuďom zlepšiť kvalitu života či oživí aktivity v ich komunite. Až 30 projektov s najvyšším počtom hlasov sa môže už v júli pustiť do realizácie projektov. Jedným z nich je vďaka prihláške Vajnorského bežeckého klubu a aj hlasovaniu Račanov zo skupiny Račania na Facebooku. O hlasovaní ich informoval starosta Vajnôr Ján Mrva.

JuRaVa

Fitness park vyrastie pri cyklotrase JuRaVa, ktorá už naberá reálne kontúry a na mnohých miestach ju už netrpezliví rekreanti využívajú.

Cieľom projektu Fitness park Jurská cesta – Vajnory je rozvoj rekreačno športového areálu osadením fitness prvkov na športové využitie a aktívne trávenie voľného času v hodnote 5866 eur. Športovisko sa bude nachádzať pri trase cyklotrasy JuRaVa, ktorú v týchto dňoch realizuje združenie troch susedných obcí a vďaka príspevku z eurofondov.

Žiaľ, neuspel projekt Hrajme sa SPPolu z dielne ZŠ a MŠ J. A. Komenského na Hubeného v Krasňanoch. K 5. priečke v hlasovaní zaručujúcej príspevok mu chýbalo vyše 2000 hlasov. Jeho cieľom bolo vybudovanie priestoru, ktorý by využívali deti zo školského klubu detí počas rekreačnej činnosti a tiež žiaci ZŠ počas vyučovania a prestávok, prípadne po vyučovaní.

SPP spolu s Nadáciou SPP vyhlásili 3. ročník programu SPPoločne v marci. Tento verejnoprospešný program je založený na adresnej pomoci konkrétnym ľuďom a komunitám vo všetkých regiónoch Slovenska. Prihlásilo sa viac ako 650 projektov, z ktorých 150 postúpilo do verejného on-line hlasovania.

O príspevok 200 000 eur sa podelí 37 projektov – 5 v kategórii SPPoločne pre ľudí a 5 v kategórii SPPoločne pre domovinu v každom z 3 regiónov Slovenska západ, stred a východ, 7 ďalších projektov získa bonusové ceny.

Foto: Ján Mrva, Facebook

Viac o cyklotrase aj tu: Jozef Mórik o úspechu JuRaVy pri získaní eurofondov

Výsledky hlasovania – región Západ:

Medzi vybranými projektami programu SPPoločne 2014 v Regióne Západ je aj projekt Fitness park Jurská cesta.

Medzi vybranými projektami programu SPPoločne 2014 v Regióne Západ je aj projekt Fitness park Jurská cesta.

Kompletný zoznam nájdete tu: Program SPPoločne zverejnil výsledky: Tu je zoznam 37 úspešných projektov na rok 2014!